Додаток 3

Додаток 3
                                            ЕМОЦІЇ В КОЛЬОРІ
    Діти рано починають відчувати колір та підбирати його для зображення  свого настрою. Вони використовують в основному 5-6 кольорів. Більш широка палітра кольору говорить про натуру чуттєву, багату емоціями. Якщо дитина використовує тільки 1-2 олівця, це скоріш за все вказує на негативний стан у цю хвилину: тривога(синій), агресія (червоний), депресія (чорний). Використання простого олівця іноді трактується як «відсутність» кольору, таким чином дитина повідомляє про те, що у його житті не вистачає яскравих фарб та добрих емоцій. Найбільш значимі фігури дитина завжди виділяє більшою кількістю кольорів.
Колір може передавати риси характеру та стан людини:
•       Темно-синій  - концентрація на внутрішніх проблемах, потреба в спокої,      самоаналіз.
•       Зелений – рівновага, незалежність, впертість, прагнення до безпеки.
•       Червоний – сила волі, ексцентричність, направленість у зовнішній світ, агресія (якщо красного забагато), підвищена збудженість, активність.
•       Жовтий – добрі емоції, безпосередність, цікавість, оптимізм.
•       Фіолетовий – фантазія, інтуїція, емоційна та інтелектуальна зрілість.
•   Коричневий – відчуття, фізичний дискомфорт, незручність, часто неприємні емоції.
•       Чорний – пригніченість, протест,  справжня потреба в змінах
•     Сірий – відсутність кольору, апатія, бажання піти, не помічати нічого, що тривожить.   
КОЛЬОРОТЕРАПІЯ
ЗЕЛЕНИЙ заспокійливо діє на нервову систему, знімає головну біль, стомлення, роздратування, знижує високий тиск, надає відчуття бадьорості. Приводе до гармонії життєву енергію. Зелений — це гармонійність та збалансованість, це сила та благополуччя природи, її мирна тиша.
ЧЕРВОНИЙ підвищує кількість адреналіну в крові, активізує гормональну систему людини, підвищує працездатність, силу та відчуття самовпевненості. Створює відчуття тілесного тепла. Рожевий допоможе позбавитись від болів у серці та туги, якщо уявити собі перед сном ніжно-рожевий колір шипшини та її запах.
ЖОВТИЙ стимулює мозкову діяльність і моторику, стимулює уяву та практично не набридає. Колір гарного настрою, ліквідує апатію та тривогу.
ОРАНЖЕВИЙ підвищує настрій, енергетично "підживлює" людину чи „зігріває" її, виводить зі стану депресії, незамінний у стресових ситуаціях.
ФІОЛЕТОВИЙ поліпшує роботу серця, судин та легенів, підвищує витривалість організму. Давні мудреці довго дивились на фіолетове полум`я та приводили свої думки до порядку.
БЛАКИТНИЙ оказує болезаспокійливий вплив, розсіює тривогу, знімає стан гніву. Це колір чистого розуму і духовної бадьорості, сприяє розвитку творчих здібностей і зосереджує увагу.
СИНІЙ знімає збудження та агресію. Також сприятиме розвитку розумових здібностей та поліпшує пам'ять.
РАЙДУГУ психологи радять пригадувати частіше, постійно порівнювати з нею свій  внутрішній стан. Райдуга означає найвищий стан "чистого світла", в Україні здавна райдугу називають веселкою.